•  

    Your Board of Education is composed of seven citizens elected to serve overlapping terms of four years each. At the end of his/her term, a board member wishing to continue to serve the community must be reelected to an additional four-year term. State law does not limit the number of terms a member may serve.

     

    2020-21 Board Of Education

     

    Cynthia M. Monaghan, President

    Term expires: June 30, 2022

    cmonaghan@voorheesville.org

     

     

    C. James CoffinVice-President

    Term expires: June 30, 2021

    cjcoffin@voorheesville.org

     

      

    Rachel Gilker, Trustee

    Term expires: June 30, 2023

    rgilker@voorheesville.org

      

    Timothy Kremer, Trustee

    Term expires: June 30, 2024

    tkremer@voorheesville.org

     

    Argi O'Leary, Trustee

    Term expires: June 30, 2022

    rsamson@voorheesville.org

     

    Patricia Putman, Trustee

    Term expires: June 30, 2024

    pputman@voorheesville.org

     

    Robert J. Samson, Trustee

    Term expires: June 30, 2021

    rsamson@voorheesville.org

     

    Jessica Tabakian, District Clerk

    (518)765-3313, Ext. 101